LICZĘ NA… TWORZYWA BIODEGRADOWALNE

Znaleźliśmy się w punkcie zwrotnym, w którym to nasza cywilizacja produkuje największą ilość odpadów w dziejach ludzkości. Naukowcy oszacowali, że do roku 2050 w oceanie może być więcej tworzyw sztucznych niż ryb. Plastik zanieczyszcza wodę pitną, która stanowi zaledwie 1% zasobów wodnych Ziemi. Wytwarzanie tak niepomiernych ilości produktów z materiałów stabilnych uwalnia do naszej atmosfery około 500 milionów ton dwutlenku węgla. Czeka nas globalna katastrofa, jeżeli nie podejmiemy działań odwracających ten destrukcyjny scenariusz.
Na ratunek przychodzą producenci tworzyw biodegrdowalnych, które torują drogę dla lepszej, bliższej naturze przyszłości kolejnych pokoleń.
Stoi za nimi szereg zalet. Tworzywa biogradowalne są wolne od toksyn, szkodliwych dla przyrody chemikaliów. Zmniejszają znacznie ślad węglowy. Wytwarzanie opakowań ulegających rozkładowi biologicznemu może zmniejszyć zużycie wody, zredukować produkcję odpadów stałych i emisję gazów cieplarnianych. Pozwala także zaoszczędzić zużycie energii elektrycznej oraz paliw kopalnych.
Projekt pt. „Liczę na tworzywa biodegradowalne” wsparła firma Bionaczynia. Zachęcamy do zapoznania się z ich stroną internetową:

https://www.bionaczynia.pl/

Oferuje ona bogactwo opakowań przyjaznych środowisku, w tym talerze, miski, tacki, food boxy, kubki, sztućce z takich materiałów jak trzcina cukrowa, liście  palmowe, celuloza czy PLA (polilaktyd). Są znakomitym substytutem produktów stabilnych, które urealniają wizję zdewastowanego świata.

Produkty firmy Bionaczynia wystąpiły w zaszczytnej roli głównej w zestawie matematycznym poniższego mini-konkursu.
Drogi 8 i 7-klasisto! Podejmij wyzwanie i rozwiąż 9 zadań w ramach treningu przed egzaminem.
Zapraszamy jednak wszystkich uczniów naszej szkoły, bez względu na wiek, do wzięcia udziału w konkursie. Pierwsza dziesiątka osób, która dostarczy nauczycielom biologii lub matematyki(Agnieszka Kosińska, Sylwia Kubala, Anna Stefańska) poprawne i pełne rozwiązania zadań, otrzyma pozytywną ocenę z wybranego przedmiotu.

Zobacz jak wyglądają Bionaczynia:

BIONACZYNIA<—– Kliknij i zobacz