maska

Sukces w konkursie recytatorskim MAŁY OKR

Eliminacje miejskie OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH odbyły się 18 marca 2024 r. w sali teatralnej „Stara Kotłownia” Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.
Organizatorami tego konkursu są Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 w Gliwicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Partnerem jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.
Jeden z celów konkursu to wytypowanie laureatów do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Zdobywcy pierwszego miejsca z każdej kategorii reprezentują miasto Gliwice w Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Mały OKR” w Katowicach.
Uczestnicy klas IV-VI oraz VII – VIII prezentowali jeden utwór poetycki o dowolnej
tematyce oraz fragment prozy.
Naszą szkołę reprezentowały osoby, które najlepiej wypadły w tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Mówię to wam ze swego nieznanego serca”:
w kategorii IV-VI Emilia Kamińska z klasy IV a i Oliwia Szczotka z klasy VI a,
w kategorii klas VII- VIII Lena Szczerbińska z klasy VII d i Zofia Kozioł z klasy VIII d.
Emilce udało się zdobyć wyróżnienie, natomiast I miejsce zdobyła Zofia Kozioł.
Zosia będzie reprezentować nasze miasto w połowie kwietnia w Katowicach. Trzymamy kciuki!
Gratulujemy odwagi i wspaniałych występów wszystkim naszym reprezentantkom.
Tekst Marzanna Pietruszka-Łój
Zdjęcia Mirosława Gąbka, Jarosław Kozioł