Zwiastun

ZWIASTUNY 2023

Zwiastun

Utalentowani uczniowie gliwickich szkół co roku podczas Gliwickiej Gali Młodych Talentów otrzymują z rąk Prezydenta Miasta statuetkę Zwiastuna za swoje wybitne osiągnięcia w konkursach artystycznych (na szczeblu co najmniej wojewódzkim).

6 czerwca 2023 r. w Teatrze Miejskim w Gliwicach o godzinie 18:00 uroczystość organizowana przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach  odbyła się po raz siedemnasty.

W tym roku uzdolnieni młodzi artyści odebrali statuetki z rąk zastępcy prezydenta Gliwic Aleksandry Wysockiej, a dyrektorzy szkół i nauczyciele- opiekunowie laureatów podziękowania za zaangażowanie w rozwijanie talentów dzieci i młodzieży . Gościem honorowym tegorocznej gali był Zygmunt Frankiewicz.

Nasza szkoła była reprezentowana przez:
Martę Dyś z klasy Va,
Małgorzatę Kawalec z klasy VIII b,
Zofię Kozioł z klasy VIId,
Maję Szwedę z klasy VIII d.

Wszystkie dziewczynki wyróżniono za osiągnięcia w dziedzinie twórczości literackiej- napisały nagrodzone w konkursach wiersze i opowiadania, które w całości lub we fragmentach były zaprezentowane podczas gali.
Na uroczystości podziękowano za trud pani dyrektor Dorocie Iwanek i nauczycielkom j. polskiego , które przygotowały uczennice do konkursu: Marzannie Pietruszce-Łój i Annie Gomole. Pani dyrektor otrzymała również listy gratulacyjne dla uczennic i ich rodziców.

Gratulujemy laureatkom, a wszystkich uczniów zachęcamy do prób artystycznych i odkrywania swoich talentów. Naprawdę warto!

Marzanna Pietruszka-Łój, Anna Gomoła.

Galeria