Z WIZYTĄ NA MUSICALU „ BOŻA ROZGRYWKA”

W czwartek 30 marca 2023 roku uczniowie klasy 7d, 8a i 8d mieli szczególna okazję do zobaczenia nietypowego przedstawienia teatralnego. Stowarzyszenie INTO-DRAM działające przy Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” w Katowicach wystawiało bowiem musical zatytułowany „Boża rozgrywka” a jedną z głównych ról grała w nim nasza szkolna koleżanka Zosia Kozioł uczennica klasy 7d.

W tej jakże zaskakującej sztuce teatralnej Lucyfer, grany właśnie przez Zosię,  postanawia skłócić bogów z trzech różnych mitologii stosując przy tym różnorodne techniki manipulacji oraz wykorzystując swoich wiernych poddanych Borutę i Mefistofelesa. Diabły wyruszają więc w różne strony świata i podstępami namawiają Bogów Olimpu, Asgardu i Słowian do kłótni i wzajemnej walki ze sobą. W tak nietypowej scenerii widzowie mieli okazję przypomnieć sobie i jeszcze lepiej poznać starożytne bóstwa charakterystyczne dla religii Greków, Wikingów i Słowian. Losy bohaterów opowiadane w utworach muzycznych stanowiły ciekawą formę współczesnej lekcji historii nawiązującą do znanych uczniom mitów i legend.

Jak zakończyła się ta rozgrywka bogów, co się stało  z Lucyferem,  czy naprawdę warto „ być lepszym” od innych, czy w życiu warto kierować się stereotypami i co należy cenić w dzisiejszych czasach? Na to pytania już chyba znają odpowiedź Ci, którzy mieli okazję zobaczyć musical na deskach domu kultury.

Dodatkową atrakcją była dla widzów możliwość bezpośredniego kontaktu z aktorami i osobami związanymi z całym przedsięwzięciem. Nawet nie wiedzieliśmy kiedy minęły prawie dwie godziny.  Dziękujemy za wspaniałe wrażenia i gratulujemy wszystkim aktorom.