pioro

XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka

Nasi uczniowie docenieni przez jury

XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

im. Janusza Korczaka

XXVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Każdy uczestnik zgłoszony do konkursu przesyłał jeden zestaw wierszy ( 3-5 utworów) o dowolnej tematyce. Nadesłane teksty nie mogły być wcześniej nagradzane.

Po wnikliwiej analizie nadesłanych utworów, konkursowe jury zdecydowało o tym, że uczeń naszej szkoły został laureatem tego konkursu.

otrzymał Bartosz Kozak z klasy VIII a

Podjęto również decyzję o przyznaniu dodatkowych nagród w konkursie. Wśród grona w taki sposób wyróżnionych uczestników znalazła się uczennica naszej placówki Ada Łacina-Łanowska, uczennica klasy VI a, doceniona za wiersze:  „Koronawirus”, „Tolerancja”, „W hołdzie poetce”.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawuje nauczycielka języka polskiego Marzanna Pietruszka-Łój.

Wiersza Bartka (jednego z czterech nadesłanych na konkurs) czytanego przez  Edytę Mierzejewską, Dyrektorkę Wydziału Promocji i Sportu Urzędu Miasta Płocka, można posłuchać na stronie:

Nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną opublikowane w tomiku poetyckim “Randka z Erato”. Elektroniczna wersja tomiku zostanie zamieszczona  na stronie internetowej  organizatora. Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną przesłane pocztą.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Marzanna Pietruszka-Łój