Konkurs Kolęd

XX Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Okres Bożego Narodzenia, to piękny czas wspólnego kolędowania.
W czwartek 11 stycznia 2024r naszą szkołę odwiedziło wielu małych gliwiczan, uczestników  jubileuszowego XX Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli.
Wykonawcy prezentowali swoje umiejętności w kategorii solistów, zespołów szkolnych i przedszkolnych. Występy uatrakcyjniały wykorzystywane instrumenty muzyczne, piękne stroje oraz ruch sceniczny, a przede wszystkim dobre humory i zaangażowanie uczestników.

Wszyscy wykonawcy wykazali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych i artystycznych.
Zmagania oceniało profesjonalne jury, które po zakończonych występach ogłosiło wyniki przesłuchań.

Zespoły Przedszkolne:
I miejsce – Przedszkole nr 40 – ” W drodze do stajenki”
II miejsce – Przedszkole nr 4 – ” Dzisiaj w Betlejem”
III miejsce – Przedszkole nr 40 – ” Zagraj dziecku kołysankę”

Zespoły Szkolne:
I miejsce – SP nr 39 – ” Skrzypi wóz „
II miejsce – SP nr 28 – ” Pastorałka od serca do ucha” z klasy 1s
III miejsce – SP nr 9 – ” Skrzypi wóz „

Soliści:
I miejsce – SP nr 9 – Antoni Wiśniewski ” Pastorałka od serca do ucha”
II miejsce – SP nr 28 – Amelia Palus ” Pastorałka prosto z nieba” z klasy 1s
III miejsce – SP nr 28 – Nina Szmigiel ” Gloria ” z klasy 3a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów! Dostarczyliście nam wielu wzruszeń i radości.

Z wielką przyjemnością obserwowaliśmy zadowolone miny uczestników, których cieszyły otrzymane nagrody. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz rodzicom z klasy 1s za wsparcie finansowe. Dzięki Państwa zaangażowaniu organizatorzy mogli zapewnić wszystkim uczestnikom poczęstunek i nagrody.

Anna Sobieraj
Beata Księżopolska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu: