koncert 3

XVIII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

14 stycznia już po raz osiemnasty odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku ze względu na panującą pandemię gościliśmy jedynie najmłodszych uczestników z gliwickich przedszkoli. Mali wykonawcy prezentowali tradycyjne oraz współczesne kolędy i pastorałki przygotowane w ciekawych aranżacjach. Jak zawsze artyści wykazali się niezwykłym talentem muzycznym, ale także aktorskim i tanecznym. Mieliśmy okazję wysłuchać również pastorałki w gwarze śląskiej przygotowanej przez zespół z Przedszkola Nr 2. Prezentacje wykonawców oceniało profesjonalne jury, współpracujące z organizatorami konkursu od wielu już lat.

Zdobywcami głównych nagród zostali:
I miejsce Przedszkole Nr 18 – w ich wykonaniu wysłuchaliśmy pastorałki „Maleńki cud”.
II miejsce SP 13 z Oddziałami Przedszkolnymi – zespół zaprezentował pastorałkę „Gore gwiazda”.
III miejsce Przedszkole Nr 29 – dzieci zaśpiewały pastorałkę „Dlaczego dzisiaj”.

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Konkurs uświetnił występ szkolnego zespołu „Pałeczki Dance” z utworem „Merry Christmas everyone” oraz wykonawców z klas 1a, 2b i 3s.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za wkład pracy oraz zaangażowanie w przygotowanie do konkursu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do indywidualnych sponsorów z klasy 2b oraz Rady Rodziców z SP28.

Organizatorzy:
p. Anna Sobieraj