Dyplom i nagroda scaled

XVIII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Moja ulubiona kolęda”

Wzięliśmy udział w XVIII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek
„Moja ulubiona kolęda”

15 grudnia 2022 r. w Centrum Kulturalno-Oświatowym Łabędź w Gliwicach odbył się XVIII Miejski Konkurs Kolęd  i Pastorałek „Moja ulubiona kolęda”.  Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 i Zespół Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 w Gliwicach. Uczestnicy przesłuchania musieli wykonać  polską kolędę lub pastorałkę.  Jednym   z warunków uczestniczenia w konkursie była  konieczność zagrania akompaniamentu na instrumencie akustycznym np. na pianinie, gitarze , akordeonie.

Chór „Ósemka” przygotowany przez panią Brygidę Kalisz w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych wykonał pastorałkę „Od serca do ucha”. Ze względu na liczną absencję zespół wystąpił tylko w trzyosobowym składzie.  Akompaniament do śpiewanego utworu na  elektronicznym pianinie wykonała  Zosia Kozioł z kl. 7d, na dzwonkach grała Alicja Sosna z kl. 7d, a na tamburynie  Emilia Kalita- uczennica kl. 4b. Samodzielność wykonania, czystość intonacyjna i ogólny wyraz artystyczny został dostrzeżony przez jury konkursu, dlatego też „Ósemka” otrzymała wyróżnienie.

W przesłuchaniu wziął udział także zespół „Ćwierćnutka”, w którego skład wchodzą uczniowie klas drugich naszej szkoły. „Kolęda na dzwonkach” to świąteczna piosenka, której tekst napisała poetka Wanda Chotomska. Uczniowie zaśpiewali ją tak odważnie i wdzięcznie, że zajęli III miejsce. Podczas śpiewania samodzielnie grali na instrumentach perkusyjnych, tj. dzwonki, trójkąt, marakasy i brzękadełka.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tekst i zdjęcia  Brygida Kalisz