XII Koncert Charytatywny Zaśpiewamy, zatańczymy małą Asię obudzimy!

Z inicjatywy Dyrektora Szkoły, Grażyny Ewy Wach, 22 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 28

odbył się

XII  KONCERT CHARYTATYWNY

pod hasłem

„Zaśpiewamy, zatańczymy – małą Asię obudzimy!

Patronat nad Koncertem objęli Prezydent Miasta Gliwice Pan Zygmunt Frankiewicz oraz światowej klasy tenisista, Pan Łukasz Kubot.

Ideą akcji była pomoc w zebraniu środków pieniężnych na  leczenie                                 i rehabilitację 5-letniej Joasi Mierzwy, mieszkanki Knurowa, podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która choruje na genetyczną chorobę serca, kardiomiopatię. 18 maja 2016 roku  Asia straciła przytomność , doszło do zatrzymania akcji serca. Tylko dzięki natychmiastowej reanimacji zdołano uratować jej życie , lecz dziewczynka zapadła  w śpiączkę .W trakcie pobytu w klinice „Budzik” Asia otwarła oczy… lecz nie uznano jej za wybudzoną. Dziewczynka nie mówi , nie chodzi, nie komunikuje się z otoczeniem . Aktualnie przebywa w domu , gdzie wymaga  dalszego leczenia oraz intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Koncert, który tradycyjnie przybrał formę wieczoru talentów uczniowskich, zgromadził szeroką widownię. Wśród gości nie zabrakło beneficjentki naszej akcji,  jej rodziców oraz dziadków. Aby uzmysłowić zebranym, z jak wielkimi trudnościami zmagają się Asia i jej bliscy, zaprezentowano film ukazujący jej życie codzienne – częste pobyty    w szpitalu, bolesną rehabilitację, poświęcenie rodziny. Obecna na uroczystości mama dziewczynki, p. Marlena Kurek-Mierzwa, skierowała do pomysłodawców i wszystkich zaangażowanych w akcję wzruszające słowa podziękowania. Następnie utalentowani artystycznie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w kategoriach: taniec, śpiew, recytacja, gra na instrumencie oraz pokazy sportowe. Goście żywo reagowali na występy młodych artystów, podziwiając ich talent  i odwagę sceniczną. Nie mniejsze emocje towarzyszyły licytacji „sportowych niespodzianek”, wśród których znalazły się m.in.: zdjęcie Łukasza Kubota z jego autografem, rakieta tenisowa, voucher na bezpłatne lekcje z trenerem gry w tenisa,  koszulka z autografem Marcina Gortata oraz piłki z podpisami zawodników Piasta. Na aukcji znalazły się również  maskotki uszyte przez uczniów naszej szkoły  z elementem dźwiękowym oraz kołatki w kształcie serc, które symbolicznie nawiązywały do celu naszej akcji  – wybudzania  małej Asi.  Wszystkie licytowane przedmioty znalazły nowych właścicieli, a skarbonka Asi znacząco się zasiliła. Po zakończeniu wieczoru talentów konferansjerzy zaprosili gości na kiermasz prac wykonanych  przez dzieci oraz do Koncertowej Kawiarenki, gdzie czekały na gości domowe ciasta, pączki, aromatyczna kawa i herbata.

XII Koncert Charytatywny już  za nami, a w nas nadzieja, że już niedługo na własne oczy przekonamy się, ile znaczył dar naszych serc. Mamy nadzieję, że Asia będzie dzielnie pokonywała trudy leczenia i rehabilitacji, w czym pomogą jej zebrane podczas Koncertu pieniądze.Wszystkim darczyńcom dziękujemy za ogromną hojność, tegoroczna zbiórka jest rekordem finansowym w dwunastoletniej historii naszych Koncertów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Oprac. Anna Gomoła