XI KONCERT CHARYTATYWNY Podaj dłoń, otwórz serce – razem możemy więcej.

XI KONCERT CHARYTATYWNY
Z inicjatywy Dyrektora Szkoły Grażyny Ewy Wach
23 lutego 2017r.
w Szkole Podstawowej nr 28
odbył się

XI KONCERT CHARYTATYWNY

pod hasłem

„Podaj dłoń, otwórz serce – razem możemy więcej!”

Patronat nad akcją objęła Fundacja Iskierka

Tegoroczny koncert  zadedykowaliśmy uczniowi naszej szkoły, u którego we wrześniu 2013 roku  zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie choroba znajduje się               w remisji, ale droga do pełnego zdrowia jeszcze daleka. Chemioterapia bardzo wyniszczyła organizm chłopca, dlatego pozostaje on pod stałą opieką ortopedy, kardiologa, dermatologa             i alergologa. Rodzice wierzą, że mimo tych trudności ich syn  szybko wróci do normalnego życia, do szkoły, kolegów, piłki nożnej…

Cała szkolna społeczność, mając na uwadze wysokie koszty leczenia i rehabilitacji, postanowiła pomóc w urzeczywistnieniu tych marzeń…

Koncert rozpoczął się krótką prezentacją na temat sposobów walki z nowotworami krwi, wśród których najskuteczniejszą metodą są przeszczepy szpiku kostnego i komórek macierzystych . Uczniowie naszej szkoły, bohaterowie filmiku, w prosty a zarazem piękny sposób promowali ideę dawstwa, podkreślając , że dla  wielu chorych przeszczep jest jedyną szansą na życie.

Następnie utalentowani artystycznie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności  w kategoriach: taniec, śpiew, recytacja oraz gra na instrumencie. Goście żywo reagowali na występy młodych artystów, podziwiając ich talent  i odwagę sceniczną. Nie mniejsze emocje towarzyszyły licytacji pięknego ręcznie malowanego wazonu, stylowego damskiego roweru   oraz tortu udekorowanego „jadalnymi” klockami i postaciami lego.

Znane wszystkim klocki były motywem przewodnim  koncertu, ponieważ to właśnie one są ulubioną formą zabawy adresata tegorocznej akcji. Kolorowe serce z klocków, zdobiące scenę, stało się symbolem wrażliwości tych wszystkich, którzy postanowili pomóc chłopcu.

Po zakończeniu wieczoru talentów konferansjerzy zaprosili gości na kiermasz, gdzie można było zakupić  uszyte własnoręcznie  przez uczniów oryginalne, barwne torby oraz wiele innych ciekawych drobiazgów.

Po wieczorze pełnym wrażeń goście mogli pogawędzić przy filiżance kawy  w Koncertowej Kawiarence pełnej , jak przystało na Tłusty Czwartek, lukrowanych pączków  i domowych ciast.

XI Koncert Charytatywny już  za nami, a przed nami kolejne, bo przecież wokół nas  wciąż jest wiele osób , które potrzebują pomocy. Tym razem pomogliśmy osobie z najbliższego otoczenia –  naszemu uczniowi, koledze. Zebraną kwotę wpłaciliśmy na subkonto chłopca w Fundacji Iskierka. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.