X Jubileuszowy Koncert Charytatywny Jeszcze nieznani grają dla Ani.

Z inicjatywy Dyrektora Szkoły Grażyny Ewy Wach 10 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 28 odbył się

X JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY

pod hasłem

„Jeszcze nieznani grają dla Ani”

Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Pan Zygmunt Frankiewicz.

Ideą akcji była pomoc w zebraniu środków pieniężnych na sfinansowanie leczenia Ani Starosolskiej – mieszkanki naszego miasta.

Dziewczynka cierpi na nieuleczalną chorobę – zespół Cockayne’a, który jest rzadką formą karłowatości genetycznej występującą raz na 2 miliony przypadków . Co więcej, typ zdiagnozowany u Ani jest jedyny na świecie . Dziewczynka nie przybiera na wadze , nie rośnie. Zamiast rozwijać się – w przyśpieszonym tempie starzeje się. Rodzice dziecka walczą niezłomnie o każdy dzień życia ukochanej córki. Dzięki swojej determinacji dowiedzieli się, iż w Stanach Zjednoczonych istnieje eksperymentalna terapia komórkowa, która może opóźnić rozwój choroby i nawet częściowo cofnąć jej objawy . Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne, a Państwo Starosolscy nie są w stanie samodzielnie go sfinansować . Szacuje się , że koszt całej terapii wyniesie 2 miliony złotych.

Podczas Koncertu zaprezentowano krótki film o życiu Ani i jej walce z chorobą. Obecny na uroczystości tato dziewczynki, p. Andrzej Starosolski, skierował do pomysłodawców i wszystkich zaangażowanych w akcję wzruszające słowa podziękowania. Następnie utalentowani artystycznie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności                        w kategoriach: taniec, śpiew, recytacja, gra na instrumencie, pokaz sztuki walki oraz twórczość własna. Goście żywo reagowali na występy młodych artystów, podziwiając ich talent  i odwagę sceniczną. Nie mniejsze emocje towarzyszyły licytacji poduszek wykonanych w ramach akcji „Jasiek dla Ani”. Barwne , oryginalne poduszki z motywem serca znalazły swoich nowych właścicieli, a skarbonka Ani znacząco się zasiliła.                          Po zakończeniu wieczoru talentów konferansjerzy zaprosili gości na kiermasz prac wykonanych  przez dzieci oraz do Koncertowej Kawiarenki, kuszącej zapachem aromatycznej kawy i domowymi wypiekami.

X Koncert Charytatywny  okazał się sukcesem nie tylko w warstwie artystycznej,                   ale też finansowej. Z pewnością przekazane przez ofiarodawców pieniądze pozwolą  Ani kontynuować kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych.

Oprac. Anna Gomoła