Koziol Z

Wyróżnienie dla Zosi Kozioł….

W tym roku szkolnym IX Powiatowo-Miejski  Konkurs Pieśni Patriotycznej został  zorganizowany online przez Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy ze  Szkołą Podstawową  nr 6, IV Liceum Ogólnokształcącym oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Gliwicach.

Celem konkursu było  wspieranie zdolnych wokalnie uczniów, umożliwienie prezentacji ich umiejętności, wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej, pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich pieśni patriotycznych, oraz  podniesienie świadomości narodowej.

Do konkursu mogli zgłosić się soliści i zespoły ze  szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ważną zasadą konkursu była konieczność wykorzystania do akompaniamentu dowolnego instrumentu akustycznego lub zaśpiewanie a cappella.

Reprezentantka naszej szkoły, Zosia Kozioł z klasy 5s, zaśpiewała piosenkę „ Ania Iwanek & Pati Sokół ft. Piotr Cugowski – Miasto„ za którą otrzymała wyróżnienie.

Zosiu! dziękujemy i  gratulujemy sukcesu.

Brygida Kalisz