ort2

II miejsce – Milena Raszka, klasa, klasa 7D

III miejsce- Zofia Wiszniewska, klasa 8D

WYRÓŻNIENIE- Iga Droździewicz 7D

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU,  NAJLEPSZYM GRATULUJEMY.

Zdobywcy I miejsca (a w razie potrzeby uczniowie, którzy zajęli kolejne miejsca na danym poziomie) będą reprezentować Szkołę Podstawową nr 28  im. Witolda Budryka w ZSP 14 w Gliwicach  w  miejskich i wojewódzkich  konkursach ortograficznych w  roku szkolnym 2021 /2022.

Marzanna Pietruszka –Łój

Anna Gomoła

Izabella Pilis

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNYT

25 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole 23. edycja konkursu ortograficznego dla uczniów klas IV-VIII. Chętni przedstawiciele klas zebrali się w sali nr 10, by napisać dyktando o Stanisławie Lemie.

27 listopada 2020 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema. Uznano, że to najlepszy sposób, by uczcić jubileusz – stulecie urodzin pisarza, który jest najczęściej tłumaczonym polskim autorem. Światową sławę i popularność przyniosła mu fantastyka naukowa.

W naszej szkole tegoroczny konkurs ortograficzny służył uczeniu jubileuszu Stanisława Lema.

Marzanna Pietruszka- Łój, Anna Gomoła, Izabella Pilis