recytacja

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

13 grudnia odbył się IX Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII pod hasłem: „W kręgu twórczości Patronów Roku 2021”. Celem konkursu było promowanie talentów recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz popularyzowanie twórczości pisarzy, którzy zgodnie z uchwałą Sejmu RP stali się Patronami Roku 2021. Tak więc w doborze repertuaru konkursowego sięgnęliśmy po wiersze Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz prozę Stanisława Lema.

Słuchając ciekawych interpretacji, odbyliśmy podróże w najgłębsze zakamarki ludzkiej psychiki, poznaliśmy smak tęsknoty za krajem , koszmar wojennych wspomnień, ale także  zachwyciliśmy się zabawnymi opisami cyberbohaterów i ich niezwykłych światów.

Recytowane utwory odsłoniły przed słuchaczami piękno i różnorodność literatury naszych rodzimych twórców, a formuła konkursu sprzyjała utrwalaniu poprawnej wymowy, dobrej dykcji, właściwego akcentowania wyrazów – wszystkich tych elementów, które tworzą niepowtarzalną melodykę  polskiej  mowy.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników Komisja Konkursowa ogłosiła zwycięzców, którym przekazano dyplomy i nagrody książkowe. A oto najlepsi recytatorzy naszej szkoły:

KATEGORIA – KLASY IV-VI
I miejsce  Oliwia Szczotka  IV a
II miejsce Lena Szczerbińska  V a
III miejsce Hanna Cybul Va i Zofia Kozioł VI s

KATEGORIA – KLASY VII-VIII
I miejsce  Amelia Dras VIII a i Maria Kwiatkowska VIII a
II miejsce Weronika Wierszyło VIII d
III miejsce Emilia Cichocka VIII a i Zofia Bajsarowicz VIII d

Wszystkim uczestnikom rywalizacji  gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę . Zapraszamy do udziału w  kolejnej edycji konkursu!

Organizatorzy:
Anna Gomoła