recytacja

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ONLINE

VIII edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem PREZENTUJEMY WIERSZE NA ŚWIĘTA” odbyła się w formule online. Tym razem zadaniem uczestników konkursu oprócz deklamacji wiersza, było  zarejestrowanie jej w formie krótkiego filmiku  i przesłanie na adres organizatora /do 31 grudnia 2020r./. Ta dodatkowa trudność nie zniechęciła miłośników sztuki recytacji. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas IV-VIII. Młodzi recytatorzy zaprezentowali wiersze m.in. Leopolda Staffa, Jerzego Lieberta, Marka  Ficowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Wisławy Szymborskiej. Choć wszystkie utwory nawiązywały do motywu zimy oraz świąt Bożego Narodzenia, traktowały ten temat w sposób bardzo odmienny. Młodzi recytatorzy  świetnie odtworzyli zapisany w nich nastrój oraz uczucia „ja” lirycznego od świątecznej euforii, radości z białego puchu, po głęboki żal, jaki wywołuje puste miejsce przy wigilijnym stole. Oceny nadesłanych recytacji dokonała komisja konkursowa, w której składzie znalazły się polonistki: p. Marzanna Pietruszka- Łój, p. Anna Gomoła oraz opiekun koła teatralnego – p. Mirosława Gąbka. W kryteriach oceny uwzględniono poziom opanowania tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

A oto ZWYCIĘZCY!

W kategorii klas IV – VI

I miejsce:  Hanna Cybul IV a  oraz Izabella Komarnicka VI a

II miejsce:  Zofia Kozioł Vs

III miejsce: Lena Szczerbińska IV a

W kategorii klas VII – VIII

I miejsce:  Zofia Bajsarowicz VII d

II miejsce: Paweł Furtak VIII d

III miejsce: Magdalena Rozwadowska VIII a oraz Zofia Konowalik VIII d

GRATULUJEMY! 🙂

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostaną  im wręczone    w szkole po zakończeniu zdalnego nauczania. Wszystkim uczestnikom rywalizacji  dziękujemy za  niezapomniane wrażenia artystyczne i wspólną zabawę.

Zapraszamy do udziału w  kolejnej edycji konkursu za rok!

Organizator: Anna Gomoła