maska

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

5 stycznia br. odbył się X Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VIII pod hasłem: „Epos wieszcza Adama to wyzwanie, a nie drama!”. Tym razem sięgnęliśmy po niezwykle trudny i jednocześnie ambitny repertuar – epopeję „Pan Tadeusz”.

Na „szkolnej scenie” wybrzmiały  fragmenty najsłynniejszego polskiego dzieła. Recytatorzy zabrali nas w niezwykłą podróż do czasów polskiej szlachty. Odwiedziliśmy słynny dworek w Soplicowie, zajrzeliśmy do pobliskiego lasu, byliśmy świadkami niezwykłych zjawisk na niebie, a także podpatrywaliśmy, jak pewna dziewczyna o imieniu Zosia szykuje się do wejścia na salony. Recytowane fragmenty odsłoniły przed słuchaczami bogactwo języka i niepowtarzalną melodykę słynnego trzynastozgłoskowca. W ten sposób upamiętniliśmy Rok Romantyzmu Polskiego i promowaliśmy twórczość największego poety epoki – Adama Mickiewicza.

Choć tegoroczna edycja konkursu była dla uczniów nie lada wyzwaniem, nie zabrakło ciekawych, wyróżniających się  interpretacji. Wśród zwycięzców znaleźli się:

I miejsce:   Oliwia Szczotka  V a
                      Zofia Kozioł VII d

II miejsce: Lena Szczerbińska  VI a

III miejsce: Marta Dyś V a
                    Wiktor Boguszewicz VII d

Wyróżnienie: Łukasz Podżorski VI b

Wszystkim uczestnikom rywalizacji  gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę . Zapraszamy do udziału w  kolejnej edycji konkursu!

Organizatorzy:

Anna Gomoła