wiosna

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego!

Miło nam poinformować, że I edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego pod nazwą „Wiosna, ach to Ty!”, zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 w Gliwicach, została rozstrzygnięta.

W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących gliwickich szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 21, Szkoła Podstawowa nr 41, Szkoła Podstawowa „Filomata”.

Jury, czytając konkursowe prace, nie kryło zachwytu i podziwu dla tak młodych, uzdolnionych literatów. Po długich konsultacjach i naradach udało się ostatecznie wyłonić zwycięzców.

LAUREACI:

I miejsce: Alicja Kuberczyk – uczennica klasy 4. Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21;

II miejsce: Hanna Witkowska – uczennica klasy 6. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14;

III miejsce: Szymon Krężołek – uczeń klasy 4. Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21;

III miejsce: Jakub Wołowiec – uczeń klasy 5. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12;

WYRÓŻNIENIA:

Marzena Dyś – uczennica klasy 6. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14;

Liliana Rokita – uczennica klasy 6. Szkoły Podstawowej nr 9;

Maja Szweda – uczennica klasy 6. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14;

Serdecznie gratulujemy!

Dyplomy i nagrody dla laureatów oraz wyróżnionych uczniów zostaną dostarczone do szkół w maju.

Ilość prac, która została nadesłana na konkurs, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Bardzo dziękujemy za tak duży oddźwięk i zainteresowanie. Z wielką przyjemnością dzielimy się opinią jednej z opiekunek uczestników:

„W imieniu moim oraz moich podopiecznych dziękuję za fantastyczną ideę konkursu – w tym trudnym czasie tego nam było trzeba! Poczuliśmy wiosnę!”

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie oraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji.

Małgorzata Bryda

Ewa Grynicka