warsztaty filmowe

Warsztaty filmowe 🎥

W dniu 12.11.2020r. klasa 4b wzięła udział w warsztatach filmowych online, prowadzonych przez panią Agatę-Hofelmajer Roś, autorkę projektu „Filmowe piegi Pana Kleksa”. Uczniowie między innymi dowiedzieli się, czym jest animacja, jak tworzona jest muzyka do filmu, mogli też spróbować swoich sił w tworzeniu teledysku do fragmentu filmowej adaptacji lektury Jana Brzechwy.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze i stanowiły ciekawy, szkolny eksperyment. Już wkrótce kolejne warsztaty, tym razem dla uczniów klas szóstych.

O projekcie:
Autorka, Pani Agata Hofelmajer-Roś, realizuje projekt jako indywidualną, niezależną, niekomercyjną inicjatywę twórczą, dzięki wsparciu stypendialnemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerami projektu są: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Równy o Filmie dla Nauczycieli, edukacjafilmowa.pl, WFDiF.
Jest to projekt polegający na bezpłatnych warsztatach z edukacji filmowej, przeznaczony dla uczniów województwa śląskiego.

p. Małgorzata Bryda