zd6

VIII klasa-pożegnanie szkoły

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas VIII-pożegnanie szkoły

25 czerwca o godzinie 8.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania klas VIII naszej szkoły. W sali gimnastycznej zebrali się oprócz kierujących szkołą: pani dyrektor Doroty Iwanek i pana wicedyrektora Przemysława Kulika, wychowawcy trzech klas ósmych, nauczyciele oraz oczywiście uczniowie kończący klasę ósmą.

Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani Dorota Iwanek-dyrektor ZSP nr 14 w Gliwicach. Z wielką życzliwością odniosła się do młodzieży i życzyła wszystkim wspaniałej  przyszłości. Nie zapomniała też o trudzie pracowników, którzy towarzyszyli dzieciom przez 8 lat.

Następnie nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom kończącym klasę VII. W skład nowego pocztu sztandarowego weszli uczniowie: Michał Oksiejuk (VII a), Paula Piłat (VII b), Amelia Dras (VII a). Zastąpili oni Magdalenę Rozwadowską i Dominikę Hnatków z klasy VIII a i Mikołaja Kwiatkowskiego z klasy VIII d.

Pani dyrektor ogłosiła , że Absolwentem Roku 2020/2021 został Bartosz Kozak z klasy VIII a, natomiast  Sportowcem Roku 2020/2021- Dominika Hnatków- uczennica tej samej klasy. Nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców wręczyła p. Ewa Sosna.

Pani dyrektor Dorota Iwanek przekazała uczniom listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców, gdyż w związku z pandemią opiekunowie nie mogli być zaproszeni na uroczystość. Rodziców reprezentowała Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców pani Ewa Sosna.

Przedstawiciele wszystkich klas VIII podziękowali dyrekcji i wszystkim pracownikom za ich pracę. Jak zwykle na szkolnych uroczystościach wystąpił chór prowadzony przez p. Brygidę Kalisz. Na koniec wspólnie odśpiewano hymn szkoły „Szkolna superrodzina”.

Po uroczystości każda z klasą stanęła do pamiątkowego zdjęcia z wychowawcą.

Klasa VIII a – wychowawca p.Marzanna Pietruszka-Łój

Klasa VIII b – wychowawca p.Brygida Kalisz

Klasa VIII d- wychowawca p. Joanna Klajmon

Uroczystość poprowadził Paweł Furtak z klasy VIII d, który doskonale sprawdził się w tej roli. Przy dźwiękach muzyki uczniowie udali się po raz ostatni do klas po odbiór świadectw ukończenia szkoły podstawowej. Absolwenci mogli odetchnąć z ulgą po szczególnie trudnym roku nauczania zdalnego ( i po egzaminach) i zacząć wakacje.

Życzymy dostania się do wybranych szkół ponadpodstawowych i tego, aby spełniły one oczekiwania naszych absolwentów.

Powodzenia!

przygotowała- Marzanna Pietruszka-Łój