Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę w murach naszej szkoły miała miejsce uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tę wyjątkową uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, który przygotowała pani Brygida Kalisz. Mogliśmy poczuć podniosłą atmosferę, kiedy zabrzmiały pierwsze wersy hymnu państwowego oraz wzruszyć się, słuchając utworów specjalnie wybranych na tę uroczystość. „To jest mój dom”, „Moja ojczyzna”- nigdy wcześniej te słowa nie brzmiały bardziej prawdziwie dla każdego ucznia i nauczyciela naszej szkoły. Zasłuchaliśmy się też w radosne tony „Majowej jutrzenki”.

Akademię upiększyły wiersze przygotowane na tę okazję przez uczennice klasy 8a oraz ciekawe informacje historyczne dotyczące czasów uchwalenia tej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji, zaprezentowane przez uczniów klasy 7d.

Uroczystość przygotowała i poprowadziła pani Mirosława Gąbka. O oprawę zadbała pani Katarzyna Michoń-Dziendziel.