zdjecie 1

Uniwersytet Dzieci w SP 28

Miło nam poinformować, że wybrani uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiego projektu „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój”, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Scenariusze lekcji są zgodne z podstawą programową.  Autorzy projektu przygotowują je w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń.  Projekt polega na realizacji 8 lekcji, z wykorzystaniem zaproponowanych konspektów zajęć, o tematyce psychospołecznej.

Realizacja wybranych tematów lekcji ma na celu rozwinięcie u uczniów kompetencji społecznych i obywatelskich, związanych z zaangażowaniem w aktywne i twórcze budowanie życia społecznego. Dzieci będą wykonywać proste doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski.

Cieszymy się, że nauka w trybie zdalnym nie przeszkodziła w realizacji projektu, gdyż jego autorzy zadbali o dostosowanie metod pracy do obecnej sytuacji.