pioro

Uczniowie naszej szkoły laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

Uczniowie naszej szkoły laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Mój głos w sprawie wartości” pod patronatem ks. prof. Jerzego Szymika i Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boruszowicach i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu. Przewodniczącym jury Konkursowego Jury  jest ks. prof. J. Szymik – teolog i poeta, Profesor Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Jury postanowiło przyznać nagrody uczniom naszej szkoły.

W kategorii wiekowej: uczniowie szkół podstawowych z klas IV- VI –proza (opowiadanie i esej) I nagroda trafiła do Izabelli Komarnickiej z klasy VI a za opowiadanie Niezwykła przyjaźń.

II nagrodą uhonorowano Alicję Sosnę z klasy V s za  esej o rodzinie.

W kategorii wiekowej: uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI- poezja II nagrodę otrzymała Weronika Ćwiertnia z klasy VI a za zestaw pięknych wierszy o przyjaźni.

Uczennice do konkursu przygotowała Marzanna Pietruszka-Łój. Dziewczynki wybrały różne wartości, które uważają za najcenniejsze: rodzina, przyjaźń, tolerancja i różne formy literackiego wyrazu: wiersz, esej, opowiadanie.

Uroczystość podsumowania Konkursu, ze względu na sytuację epidemiczną,  odbędzie się on-line  15 czerwca 2021r. o godzinie 14.00. Pragnieniem organizatorów jest, aby uroczystość zgromadziła wszystkich laureatów oraz opiekunów. Podsumowanie Konkursu uświetni jego Patron, ks. prof. J. Szymik. Poza spotkaniem z Księdzem Poetą w planie uroczystości przewidziano program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Boruszowicach oraz oficjalne  ogłoszenie listy laureatów. Gratulujemy laureatkom, a innym uczniom, którzy wzięli udział  w konkursie bardzo dziękujemy.

Marzanna Pietruszka-Łój