Warsztaty ARENA

Trzydniowe warsztaty w ARENIE

W dniu 21.11.2023 uczniowie z klasy 5c z wychowawcą klasy p. Aleksandrą Witkowską oraz p. Aleksandrą Popiel-Kruk, wraz  z blisko tysiącem uczniów z innych szkół, w Hali Arena rozpoczęli trzydniowe zajęcia warszatowe w ramach gliwickich działań profilaktycznych „Rozmawiajmy o nastroju bez strESSA” W pierwszym dniu uczestniczyli  w zajęciach sportowych prowadzonych przez p.Leszka Klimasa, któremu towarzyszył dziennikarz, p. Filip Chajzer. Pan Leszek Klimas  to mistrz świata w sylwetce atletycznej i twórca autorskiego programu żywieniowo-treningowego. W swoim centrum leczenia otyłości uratował już zdrowie wielu dzieci.

Choć uczniów z klasy 5c nie trzeba zachęcać do codziennej aktywności fizycznej, na pewno udział w największym treningu w Polsce pozostanie im w pamięci na długo. Dodatkową atrakcją okazał się przejazd pierwszym polskim autonomicznym elektrycznym minibusem BB1, który przewóz naszych uczniów wzdłuż ulicy Akademickiej.

W drugim dniu warsztatów uczniowie z klasy 5c wzięli udział w wykładzie „Motywacja i wiedza czyli jak jeść zdrowo i osiągnąć swoje cele” podczas którego otrzymali cenne rady i wskazówki na temat  zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Jestem przekonana, że po takich wykładach, zawartość  uczniowskich śniadaniówek stanie się bardziej zdrowa, a uczestnicy wykładów będą dokonywać bardziej świadomych  wyborów żywieniowych. W drugiej części zajęć warsztatowych uczniowie mieli możliwość wzmocnić  koncentrację, świadomość własnego ciała, wyciszyć i uspokoić się wykonując ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe. Ten dzień obfitował w wiele istotnych informacji i doznań.

Na zakończenie trzydniowych warsztatów i aktywności w ramach wydarzeń „Rozmawiamy o nastroju bez strESSA: gliwickie dni rozmów o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży” uczniowie z klasy 5c odwiedzili Chwyciarnię.

Zajęcia te okazały się wspaniałą okazją do niezapomnianej zabawy, w trakcie której rozwijali poczucie odpowiedzialności za siebie i współćwiczących, wspierali się w pokonywaniu barier fizycznych i psychicznych. Po emocjonujących chwilach spędzonych na wysokości, wzięli udział w wykładzie, którego tematem był wpływ aktywności fizycznej na emocje i zdrowe na przykładzie klaisteniki, czyli sztuki treningu ciała bez używania sprzętu.

Na zakończenie wykładu, prawdziwą „wisienką na torcie”,  okazał się imponujący pokaz kalisteniki w wykonaniu absolwenta naszej szkoły – Kacpra J. , który wykazał się niesamowitą siłą, kocią zwinnością i charrrrrrrakterem.

Miniony tydzień był intensywnym czasem dla uczniów z klasy 5c i wychowawcy klasy p. Aleksandry Witkowskiej. Kreatywne warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów, skoncentrowane były na emocjach i zdrowiu, miały na celu przybliżyć uczniom sposoby radzenia sobie z pojawiającymi się problemami, negatywnymi emocjami oraz zapoznać ich ze sposobami odreagowywania oraz wyrażania siebie po to, aby osiągnąć najlepszą wersję siebie.

Warsztaty ARENA