tolerancja 2

Szkolny Tydzień Tolerancji i Życzliwości – podsumowanie

W dniach 15 – 19 listopada 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Tydzień Tolerancji i Życzliwości. Nie chcemy, by na świecie szerzyły się zjawiska nietolerancji, uprzedzeń, rasizmu i przemocy, dlatego tak ważne jest przypominanie, że inny- nie znaczy gorszy.

Przez cały tydzień prowadzono szereg ciekawych działań.    W ramach zajęć z wychowawcą  omówiono zagadnienia dotyczące tolerancji i życzliwości, a także zaprezentowano filmiki i piosenki.  Wychowawcy poszczególnych klas przekazali organizatorom nazwiska najbardziej tolerancyjnych uczniów.

Oto lista najbardziej tolerancyjnych osób:
II a Aleksandra Lach
II b Witold Jarka
III b Adam Zygor
III s Natalia Czabańska
IV a Marta Dyś
IV b Zuzanna Nowak
V a Patrycja Zioło
V b Marta Budzyń
VI a Gleb Bublis
VI s Zofia Kozioł
VII a Antoni Machał
VII b Małgorzata Kawalec
VII c Dawid Le
VII d Jagoda Pietrek
VIII a Mateusz Fiedziukiewicz
VIII b Tomasz Kawalec
VIII c Elżbieta Stefanek
VIII d Julia Hnat
Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że w naszej szkole życzliwość i tolerancja będą gościć każdego dnia, przez cały rok. Szanujmy się, nie dajmy się nienawiści, chociaż pełno jej wokoło!

Spójrzcie, jak wciąż sprawna,
Jak dobrze się trzyma
w naszym stuleciu nienawiść.
Jak lekko bierze wysokie przeszkody.
Jakie to łatwe dla niej – skoczyć, dopaść.

Nie jest jak inne uczucia.
Starsza i młodsza od nich równocześnie.
Sama rodzi przyczyny, które ją budzą do życia.
Jeśli zasypia, to nigdy snem wiecznym.

Wisława Szymborska „Nienawiść”

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w proponowane przez nas działania. Pamiętajmy, że dzięki osobom życzliwym i tolerancyjnym świat staje się piękniejszy.
Pietruszka – Łój, G. Wróblewska- Olech i M. Łaszowska