Szkolny konkurs „We Love Europe”

330388029 3412255565769034 2860874232832252598 n e1679051899175

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „WE LOVE EUROPE”
Z OKAZJI
EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH
wrzesień 2023

ORGANIZATOR KONKURSU:

Szkolna Komisja Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach

(ZSP nr 14 w Gliwicach).

CELE KONKURSU:

• Pogłębianie wiedzy o krajach Europy, ich kulturze i geografii
  • Zwrócenie uwagi na różnorodność językową Europy
  • Wzbudzenie zainteresowania nauką języków obcych
  • Doskonalenie umiejętności pracy zespołowej

REGULAMIN KONKURSU:

1) Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach, w dwóch kategoriach wiekowych:

– klasy IV – V

– klasy VI – VIII

2) Konkurs odbędzie się w formie turnieju międzyklasowego na sali gimnastycznej 28 września

3) W drodze losowania każdej klasie zostanie przydzielony kraj europejski.

4) Każda klasa przygotowuje się do zadań konkursowych w wyznaczonych zespołach.

5) Turniej obejmuje następujące zadania:

• Quiz wiedzy – trzyosobowy zespół rozwiązuje quiz wiedzy o krajach Europy w czasie trwania turnieju.
  • Prezentacja sławnej postaci – wybrane przez klasę osoby przygotowują prezentację multimedialną złożoną z pięciu slajdów. Tematem prezentacji jest dowolna sławna postać pochodząca z wylosowanego kraju.
  • Praca plastyczna/ plakat – kolejny zespół wybrany przez klasę przygotowuje pracę plastyczną w dowolnej technice, w formacie A3. Na plakacie ma znaleźć się pięć słów przedstawionych graficznie i podpisanych w języku wylosowanym przez klasę. Reprezentanci klasy  dokonują jego prezentacji i wymawiają przedstawione na nim słowa.

Słowa mające znaleźć się na plakacie to:

jabłko – tygrys – długopis – słońce – samochód

• Znajomość flag państw europejskich – quiz ze znajomości flag europejskich dla zgromadzonych na Sali uczniów.

Prace plastyczne i prezentacje dostarczamy nauczycielom języka do poniedziałku 25 września.

Prezentację multimedialną można nagrać na pendrive lub wysłać na mail szkolny nauczyciela.

6) Za każde z wymienionych zadań komisja oceniająca przyzna punkty. Zwycięzcą zostanie klasa z największą ilością punktów. Na każdym poziomie zostaną przyznane nagrody dla zwycięzców.

Szkolna Komisja Języków Obcych

Regulamin Konkursu