R 950126 1176409733.jpeg e1599809070393

Szkolny Konkurs

dla klas IV-VIII

WE LOVE EUROPE

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przypadającego na dzień 26 września zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie We Love Europe. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII

I Etap: zespół reprezentujący daną klasę przygotowuje prezentację multimedialną  przedstawiającą wybrane słowa z wylosowanego języka europejskiego oraz ciekawostki na temat danego języka. Liczba slajdów: 10-15.  Oceniana będzie pomysłowość wykonania oraz poprawność językowa. Przygotowane prezentacje należy oddać nauczycielowi na podpisanym pendrivie do 25 września. Nauczyciel zwróci pendrive po zakończeniu konkursu. Za wykonanie prezentacji klasa uzyska punkty (w skali 1-10)

II Etap: quiz językowy.  Każda klasa wybiera dwóch przedstawicieli,  którzy będą ją reprezentowali na quizie językowym. W czasie quizu zostaną odtworzone piosenki w różnych językach europejskich. Zadaniem uczestników będzie rozpoznanie języka użytego w danej piosence (test wyboru).

Suma punktów uzyskanych w obydwu etapach wyłoni laureatów konkursu.

Życzymy udanej zabawy 🙂

Szkolna Komisja Języków Obcych