drzewo

Święto Drzewa 2020

10 października odbyła się 14 edycja „Święta Drzewa”. Jest to długofalowy program edukacji ekologicznej, któremu patronuje Klub Gaja. Organizacja ta od 28 lat zajmuje się ochroną sadzeniem drzew.   Z tej okazji w naszej  szkole również obchodziliśmy ŚWIĘTO DRZEWA. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Rudziniec otrzymaliśmy sadzonki drzew W ramach tegorocznej akcji uczniowie zasadzili 25 sadzonek  na terenie wokół szkoły. Były to między innymi sadzonki buka, dębu jarzębiny i modrzewia. 12 klas  V-VIII zasadziło swoje drzewko klasowe ufundowane przez rodziców, ponad 3 metrowe ozdobne klony. Fachową pomocą służył nam Pan Grzegorz Domicz, z wykształcenia i pasji leśnik.  Pan Grzegorz  przeprowadził pogadankę na temat  prawidłowego sadzenia drzew i ich pielęgnacji.
Kolejna edycja Święta Drzewa w SP 28 pokazała, że drzewa są ważne dla naszych uczniów i inspirują ich do wspólnych i różnorodnych działań.