recytacja

Sukces w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Ojczyzno Moja”

17 maja 2022 r., w Centrum Kulturalno – Sportowym „Łabędź” w Gliwicach, odbyła się I edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Ojczyzno Moja”.

Fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza deklamowali uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych z województwa śląskiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII a
Maria Kwiatkowska
która zajęła I miejsce, pokonując rywali z 22 szkół województwa śląskiego.

Marysia recytowała fragment Ks. X „Pana Tadeusza” – „Spowiedź Jacka Soplicy”. Jury doceniło sugestywną interpretację i doskonałą dykcję naszej uczennicy.

Oprócz nagrody rzeczowej i uznania komisji Marysia zyskała dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do liceum, gdyż konkurs  został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac. Anna Gomoła