sukces e1600670382774

SUKCES UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY w IX edycji ogólnopolskiego konkursu na najciekawszy „List do św. Mikołaja”

ZENNICA KLASY IVA – OLIWIA SZCZOTKA ZAJĘŁA II MIEJSCE / W KATEGORII DZIECI W WIEKU 9-10 LAT/

Oliwka napisała piękny list o potrzebie prawdziwej przyjaźni.

Ten wartościowy konkurs został zorganizowany już po raz dziewiąty przez Muzeum Narodowe w Szczecinie.
       Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, który coraz rzadziej, w tradycyjnej formie, jest kultywowany. Dzięki pisaniu do św. Mikołaja dzieci przygotowują się do świątecznego okresu, rozwijają wyobraźnię, uczą się, że miło jest być obdarowanym. Coraz częściej rozumieją, że przyjemność daje również dawanie prezentów innym.

Konkurs był skierowany do dzieci w wieku 5–10 lat. Liczyła się forma oraz zawartość listu (na przykład rysunki, teksty). W konkursie wzięło udział 300 osób z 31 miejscowości.

Z informacji jury:

„Dominowała w nich (listach uczestników konkursu) tematyka związana z pomocą chorym i samotnym ludziom, porzuconym zwierzętom, ratowaniem planety, zdobywaniem prawdziwych przyjaciół. Wiele dzieci nie chciało konkretnych prezentów. Było wśród nich sporo tych, które z przyjemnością oddałyby swoje upominki dzieciom do których św. Mikołaj od lat, z wielu względów, nie docierał. W listach podkreślano, że nieważne są prezenty ale niezwykła atmosfera i to, że rodzina w święta spotka się przy wigilijnym stole, że będzie można pograć z dziadkiem w szachy, a z kolegami pozjeżdżać na sankach. Często w osobie św. Mikołaja upatrywano cudotwórcy, który uwolni świat od koronawirusa.”

W tym roku, ze względu na pandemię, dyplomy, podziękowania i nagrody dla laureatów konkursu spoza Szczecina zostaną wysłane pocztą.

Gratulujemy Oliwce sukcesu!

Marzanna Pietruszka-Łój