Sukces literacki na poziomie wojewódzkim!

Maja Szweda oraz Daniel Szmigiel uczniowie klasy 6b

Zofia Konowalik, uczennica klasy 8d

oraz Bartosz Kozak, uczeń klasy 8a

uzyskali tytuł laureata

w XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego

dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

„Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”

pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Zabrze.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest nauczycielka języka polskiego – p. Marzanna Pietruszka-Łój, p. Anna Gomoła p. Małgorzata Bryda.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Inspiracje tańcem”- utwory związane z szeroko pojętym motywem tańca. Wiersz Majki „Taniec, muzyka i śpiew…” oraz wiersz Daniela „Flamenco” zostaną zamieszczone w tomiku, który co roku wydawany jest przez organizatorów konkursu.

Do tej pory wśród recenzentów tomików ze zwycięskimi wierszami znaleźli się m.in.: Jan Miodek, Anna Dymna, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Wanda Chotomska, Kazimierz Kutz, Joanna Szczepkowska, Daniel Olbrychski, Jacek Cygan, Jerzy Bralczyk.

Recenzentem tegorocznej edycji tomiku jest Grzegorz Turnau – wybitny polski artysta, kompozytor, poeta.
W grudniu planowane jest podsumowanie konkursu, online, w czasie którego zostaną odczytane recenzje wierszy laureatów.

Gratulujemy Majce, Danielowi, Zosi oraz Bartkowi, jesteśmy dumni i cieszymy się, że tak godnie reprezentują naszą szkołę oraz Gliwice na forum wojewódzkim! Brawo!