Sukces literacki na poziomie ogólnopolskim!

Małgorzata Kawalec- uczennica klasy VIII B
została laureatką
XL Wojewódzkiego i XXVI Ogólnopolskiego
Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej
LIPA 2022

pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej

M. Kawalec napisała interesujące opowiadanie „Na zawsze razem” poruszające problemy współczesnej młodzieży, z którymi młodzi ludzie nie zawsze są w stanie sobie poradzić. Małgosia w swoich tekstach nie unika trudnych tematów, rozwija je odważnie i kreatywnie, zaskakując czytelnika. Podobnie było w nagrodzonym utworze.

Konkursowa praca Małgosi powstała pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego Marzanny Pietruszki –Łój.

W protokole konkursowego jury napisano:

„Po zapoznaniu się z wszystkimi utworami – jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz) postanowiło uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu tradycyjnie teksty stu autorów. Ich prace liryczne wyróżniały się często znakomitą kondensacją emocji, syntezą formy czy umiejętnościami odnajdywania poezji w najprostszych przejawach życia.”

„Komisja jurorów uważa, iż poziom nagrodzonych prac jest wysoki i wyrównany. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest nagradzanie jedną główną nagrodą aż stu laureatów. (…) Na „Lipę” nadal dociera wiele znakomitych tekstów, które gwarantują wysoką jakość niemal czterdziestoletniej imprezy!”

Małgosia (podobnie jak pozostali laureaci) została zaproszona przez organizatorów do Bielska- Białej na finał, który odbędzie się 21 października 2022 r. W programie oprócz wręczenia nagród m.in. jak zwykle koncert Czesława Mozela, warsztaty w grupach z każdym z jurorów oraz panel dyskusyjny. Wszyscy laureaci otrzymają książkę z własnym utworem, która będzie na pewno cenną pamiątką.

Gratulujemy Małgosi dużego sukcesu, jesteśmy dumni, że  godnie reprezentuje naszą szkołę i Gliwice na forum ogólnopolskim.

Życzymy laureatce jeszcze wielu sukcesów, a wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do zainteresowania się twórczym pisaniem                        i podejmowania prób literackich. Za rok kolejna edycja „Lipy”. Na pewno warto spróbować!

Marzanna Pietruszka-Łój