Lipa 21

Sukces literacki na poziomie ogólnopolskim

LIPA 2021
Sukces literacki na poziomie ogólnopolskim

„Po zapoznaniu się z wszystkimi utworami – jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz) postanowiło tradycyjnie uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu teksty stu autorów, którzy wyróżnili się oryginalną konstrukcją literackiej rzeczywistości, ciekawym przekazem wizji świata czy solidnym warsztatem twórczym.” http://sckbest.pl/protokol-jury-lipa-2021/

Wśród laureatów po raz kolejny jest uczeń naszej szkoły, w tej chwili już absolwent. Wiersz został przesłany na konkurs w roku szkolnym 2020/2021, wyniki ogłoszono we wrześniu.

Bartosz Kozak– absolwent naszej szkoły,

w roku szk.2020/2021 uczeń klasy VIII A został laureatem

XXV Ogólnopolskiego i XXXIX Wojewódzkiego Przeglądu

Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2021

pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Merytoryczną opiekę nad Bartkiem sprawowała od 4 klasy Marzanna Pietruszka-Łój, nauczycielka j. polskiego. Bartek był wielokrotnie nagradzany-w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej (dwukrotnie otrzymał tytuł laureata), I Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj” (tytuł laureata), XXVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka (tytuł laureata), Wojewódzkim konkursie poetyckim dla szkół podstawowych i średnich. XVII tom Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej (laureat), XII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Pamięci Haliny Poświatowskiej” (wyróżnienie).

Gratulujemy Bartkowi sukcesu, życzymy wielu wspaniałych osiągnięć (nie tylko literackich) już w nowej szkole.

Jesteśmy dumni, że  po raz kolejny uczeń SP nr 28 w Gliwicach godnie reprezentował naszą szkołę i Gliwice na forum ogólnopolskim. Cieszymy się, że gliwiczanin pojawił się na liście laureatów prestiżowego konkursu.

W ubiegłym roku nagrodzono wiersz Bartka „Bezpieczny świat” („ napisany w obliczu zagrożenia koronawirusem”), w tym roku jury „Lipy” doceniło utwór „Prawdziwe życie”

Prawdziwe życie

według urzędów i dokumentów
życie rozpoczyna się tam
gdzie pojawia się zasięg internetu
pesele bazy danych
formularze podaj swoje dane

słuchając zapewnień że tak ma być
wiemy jednak
prawdziwe życie zaczyna się tam
gdzie kończy się zasięg internetu

tęskniąc za ciepłem słońca
dotykiem dłoni
powiewem orzeźwiającego wiatru
zastygamy z kursorem
nad przyciskiem „wyloguj”

Bartosz Kozak

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do udziału w konkursach. Naprawdę warto! Spróbujcie, przekonacie się!
Odkrywajcie swoje talenty i rozwijajcie je!

Marzanna Pietruszka-Łój