SPARTAKIADA TRZECIOKLASISTÓW

W dniu 28 listopada w Arenie odbyła się wielka impreza sportowa – II Gliwicka Spartakiada Trzecioklasistów Szkół Podstawowych. W i prezie tej naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3s.

Nasi młodzi sportowcy, pod opieką trenera p. Aleksandry Witkowskiej,  wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych. Wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz znakomitą współpracą zespołową. Aktywną postawą zaprezentowali również kibice tej klasy, którzy pełni werwy i energii, wyposażeni w transparenty, chorągiewki i pompony wraz z wychowawcą klasy p. Barbarą Ziółkowską-Machnik, dopingowali drużynę naszą m.in. słowami: „ Dziś zawody, dziś zabawa, 28 zbiera brawa”. Dodatkową dawkę pozytywnej energii i wsparcia uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor mgr Doroty Iwanek, która była jednym z organizatorów tego wydarzenia, i gorąco dopingowała poczynania młodych sportowców. Do wspólnej zabawy dołączyli się również przedstawiciele Piast Gliwice oraz Piastuś. Radość i duma malowały się na twarzach wszystkich uczestników sportowego wydarzenia, gdy podczas uroczystej ceremonii na szyje młodych sportowców zawieszono pamiątkowy medal.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia oraz gratulujemy trzecioklasistom zaangażowania, dobrej zabawy  i sportowych umiejętności! Niech duch współzawodnictwa i przyjaźni towarzyszy Wam na kolejnych imprezach sportowych.

Po uroczystym zakończeniu imprezy sportowej, aby ochłodzić gorącą atmosferę i nacieszyć się pierwszymi opadami śniegu tej zimy, uczniowie udali się do pobliskiego parku. Park przywitał ich bajkową scenerią. Uczniowie szybko zorganizowali się, aby wspólnie cieszyć się zimową radością. Powstały śnieżne bałwany i kreatywne zimowe ludki. Zabawa trwała do chwili, gdy pierwsze objawy zimna zaczęły dawać się we znaki. Palce stopniowo zaczęły robić się zimne, a nosy- czerwone. Uczniowie wraz z Paniami zdecydowali się pożegnać zimowy raj i wrócić do ciepłych klas i domów.

To był niezapomniany dzień i świetna okazja do rozwijania sprawności fizycznej, umiejętności kibicowania oraz propagowania aktywnego spędzania czasu.

Spartakiada kalsa 3