Przepisy porządkowe obowiązujące uczniów

1. Uczniowie mogą przebywać na terenie szkoły, w budynkach szkolnych  i na boisku – wyłącznie podczas zajęć lekcyjnych lub pozalekcyjnych, pod opieką uprawnionego do tego pedagoga, nauczyciela przedmiotu, nauczyciela dyżurnego, opiekuna świetlicy, wychowawcy, nauczyciela – opiekuna organizacji szkolnej lub koła przedmiotowego.
  2. Uczniowie rozpoczynający naukę o godz.  8.00 mogą wchodzić do budynku szkolnego o  godz. 7.45,   a rozpoczynający naukę w godzinach późniejszych – podczas przerwy przed pierwszą planową lekcją.
  3. Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7.00 do 16.30. W świetlicy mogą przebywać uczniowie zapisani do niej przez rodziców, a w razie potrzeby  – również inni uczniowie, po zgłoszeniu do opiekuna świetlicy i uzyskaniu jego zgody.
  4. Obiady wydawane są w jadalni w godzinach od 11.30 do 14.30 tylko w czasie trwania przerw.(lub na lekcji dla uczniów powracających z basenu
    i wycieczek).
  5. Po zakończeniu ostatniej godziny zajęć w danym dniu uczniowie zobowiązani są do opuszczenia terenu szkoły.
  6. Po wejściu do szkoły uczniowie powinni zmienić, obuwie i pozostawić wierzchnie okrycia (kurtki, płaszcze) w szafkach.
  7. W szkole nie wolno nosić nakryć głowy.
  8. Podczas lekcji uczniowie przebywają w wyznaczonych salach i nie mogą ich samodzielnie opuścić.
  9. Uczniowie klas IV – VI przerwy spędzają na korytarzu przed salą, w której mają następną planową lekcję.
  10. Uczniowie klas I – III przerwy spędzają w  swoich salach lub na korytarzu pod opieką nauczyciela.
  11. Nie wolno poruszać się po szkole w sposób powodujący zagrożenie dla bezpieczeństwa, ani utrudniać poruszania się innym osobom, tj. siedzieć na schodach, stać w drzwiach wejściowych, itp.
  12. Osoby postronne  nie mogą przebywać na terenie szkoły.
  13. Rodzice uczniów lub osoby pragnące załatwić sprawy służbowe w szkole, wpisują odpowiednią adnotację w „Rejestrze Wejść”