Przedsięwzięcie „POZNAJ POLSKĘ”

Wrocław, Bolków, Srebrna Góra

W dniach 30.XI.- 01.XII.2021 uczniowie naszej szkoły , wzięli udział w wycieczce w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. W czasie dwudniowej wycieczki uczniowie mieli okazję poznać historię Wrocławia, zobaczyć Ostrów Tumsk i Stare Miasto z kiermaszem świątecznym. Muzeum wody Hydropolis zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX -wiecznym podziemnym zbiorniku czystej wody. Jest to unikatowe centrum wiedzy o wodzie, gdzie można się o niej wszystkiego dowiedzieć w bardzo nowoczesnej formie. Zwiedzanie zamku w Bolkowie i wejście na wieżę dostarczyło sporej dawki adrenaliny. Na przestrzeni wieków i kolejnych zniszczeń zamek zachował się w atrakcyjnej formie okazałej ruiny.

Twierdza w Srebrnej Górze w zimowej scenerii wyglądała okazale a roztaczające się z niej przepiękne widoki umożliwiały obejrzenie okolicy z całkowicie innej perspektywy. Uczniowie “zanurzyli się” w historycznych dziejach dzięki temu, że całe zwiedzanie było z przewodnikiem przebranym w tradycyjny strój wojsk pruskich. Nie sposób zapomnieć takiej przygody. Oprowadzanie z przewodnikiem było świetnym sposobem na poznanie pełnej historii twierdzy z jej sekretami i tajemnicami.