Projekt chór szkolny

Projekt „Równe szanse”

Chór naszej szkoły pod kierunkiem pani Brygidy Kalisz wziął udział w projekcie „Równe szanse” zorganizowanym przez ZSOS Nr 7 w Gliwicach.
Jednym z przedsięwzięć tej inicjatywy był udział zgłoszonych zespołów w koncercie podczas Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Impreza, podczas której wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę „Pięknie żyć” odbyła się 9 maja w Parku Chopina w Gliwicach.
W trakcie trwania projektu uczniowie wzięli udział w warsztatach instrumentalnych , tanecznych, dykcyjno – emisyjnych, wokalnych oraz plastycznych, ćwiczyli wykonanie piosenki „Pięknie żyć”, rozwijali kreatywność, promowali działania artystyczne i rozwijali zainteresowania muzyczne.
Projekt zakończył się uroczystym koncertem, który odbył się na terenie placówki ZSOS nr 7. Chór naszej szkoły włączył się w to przedsięwzięcie śpiewając z wszystkimi uczestnikami piosenkę „Pięknie żyć”, samodzielnie wykonał „Piosenkę melomana” z akompaniamentem rurek „bum, bum”, szkolnych dzwonków i dzwoneczków oraz zaprezentował utwór „Bicie serca”-przygotowany na warsztatach bębniarskich.
Chór szkolny

Projekt chór szkolny