PGE TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH

Od 15 do 27 marca w ośmiu miastach Polski odbywały się Regionalne Turnieje Maszyn Wiatrowych pod patronatem PGE. Konkurs polegał na zbudowaniu turbiny wiatrowej, która była testowana w trzech konkurencjach:
  • największa moc,
  • obroty przy obciążonym wale maszyny,
  • moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny.
Pierwsze pięć drużyn z każdych regionalnych eliminacji jedzie na ogólnopolski finał konkursu do Centrum Nauki  Kopernik w Warszawie 24 kwietnia br.
Naszą szkołę w turnieju regionalnym w Katowicach reprezentowały Jagoda Pietrek i Lena Kaźmierczak z klasy 8d. Dziewczyny: zaprojektowały, narysowały model i zbudowały turbinę wiatrową pod nazwą „Bluewind”. Podczas eliminacji nasze reprezentantki  zajęły II miejsce i zakwalifikowały się do OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU KONKURSU w Warszawie.
Trzymamy kciuki za przedstawicielki naszej szkoły w FINALE konkursu!