Ślubujemy!- uroczyste pasowanie na ucznia.

14 października 2020 roku o godzinie 10.00 odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. W tym roku nieco inne niż zazwyczaj, ponieważ bez obecności rodziców, z zachowaniem reżimu sanitarnego. W uroczystości wzięły udział klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami, Dyrektor Szkoły mgr Dorota Iwanek, Wicedyrektor mgr Przemysław Kulik oraz kilku przedstawicieli grona pedagogicznego.

Przygotowania do tak ważnego wydarzenia w życiu dzieci trwały od początku roku szkolnego. Klasy pierwsze uczestniczyły w turnieju, podczas którego prezentowały swoje umiejętności, wiedzę i odwagę. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem śpiewali piosenkę, recytowali wiersze, prezentowali okrzyki klas, rozwiązywali zagadki. Najodważniejsi reprezentanci klas z uśmiechem na ustach wypili „Napój Odwagi”. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Turniej zakończono okrzykiem: „Turniej nasz był udany, każdy będzie pasowany!”

Uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce
wszystkim uczniom.

Na zakończenie uroczystości zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci wraz z wychowawcami udały się do klas, gdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i małe niespodzianki. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi.

p. Anna Sobieraj