b2813728 d5ae 47d2 9085 aa9a87723e08

Pasowanie na Pływaka

Szesnasty dzień marca 2022 roku na długo zostanie w pamięci uczniów Sportowej Klasy Pływackiej 1s i ich rodziców. W piękny, słoneczny dzień uczniowie tej klasy, w obecności swoich rodziców i bliskich, wychowawcy klasy, trenerów oraz Pana Dyrektora, spotkali się na szkolnym basenie. Po uroczystym przywitaniu wszystkich zgromadzonych w tym dniu gości i przeprowadzonej rozgrzewce na lądzie, uczniowie weszli do wody, aby zaprezentować zgromadzonym kibicom umiejętności pływackie, które zdobyli w ciągu ostatnich paru miesięcy.

Nie jednemu rodzicowi łza zakręciła się w oku na widok swojego szkraba, który bez oznak zmęczenia pokonywał kolejne długości w wodzie. Przecież jeszcze nie tak dawno, z wielką dozą nieśmiałości, wchodzili do wody wyposażeni w kółeczka, makarony i deseczki, aby utrzymywać się na powierzchni wody i z wielkim trudem dopływali na drugą stronę basenu. W dniu dzisiejszym, wszyscy obecni goście, mieli możliwość przekonać się, że zintensyfikowana, systematyczna praca w klasie sportowej nie poszła w las. Wszyscy uczniowie z tej klasy opanowali podstawy stylu grzbietowego oraz stylu dowolnego. Swobodnie byli wstanie pokonywać kolejne metry w wodzie. Uczniowie zademonstrowali skoki startowe oraz odbicia spod powierzchni wody.

Po fragmentach lekcji otwartej nadszedł czas na prawdziwe sportowe emocje. Uczniowie z tej klasy przystąpili do pierwszych klasowych zawodów pływackich. Do pokonania mieli  dystans 25 metrów stylem grzbietowym. Tak jak to bywa na prawdziwych zawodach, dzieci zostały podzielone na serie startowe. Każdy uczeń miał wyznaczony swój tor. Emocje towarzyszące startującym, jak i dopingującym były ogromne. Uczniowie sklasyfikowani byli w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Najszybszymi dziewczynkami z tej klasy okazały się: Weronika, Amelka, Ania i Helenka. Wśród chłopców najszybciej wyznaczony dystans pokonał: Alan, Mikołaj i Wojtek.

Po sportowych emocjach uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej na uroczystości Pasowania na Pływaka. Po wspólnych śpiewach, zagadkach i rymowankach  przygotowanych przez wychowawcę klasy panią Barbarę Ziółkowską- Machnik na temat uczniów, została wyrecytowana treść „Przysięgi pływackiej”, odśpiewany „Hymn Pływaka” . Rozdane zostały pamiątkowe dyplomy, koszulki sportowe oraz zasłużone medale.

Dzień Pasowania na Pływaka oraz uczniów tej klasy do zawodów przygotowały:  Aleksandra Witkowska oraz Aleksandra Popiel – Kruk. Wszystkie te emocjonujące chwile uchwycone zostały na poniższych fotografiach.