lon

Nietypowa lekcja angielskiego

en

Z okazji Dnia Dziecka, klasa VII dwujęzyczna miała nietypową lekcję języka angielskiego, naszą szkołę odwiedzili goście z Wielkiej Brytanii. Uczniowie  klasy 7d mieli niepowtarzalną okazję porozmawiania z uczennicą brytyjskiej szkoły w Birmingham, żywego kontaktu z kulturą i językiem jakiego sami się uczą. Brytyjka Nicola  bardzo chciała poznać kolegów z polskiej szkoły, a oni mieli okazję dowiedzenia się jak to jest uczyć się w UK, jakie zasady tam panują i jakie szkolne obowiązki maja wszystkie dzieci w wieku szkolnym. Dodatkowa atrakcją dla naszych uczniów było obejrzenie oryginalnego mundurku szkolnego i książek z jakich korzystają ich rówieśnicy w Wielkiej Brytanii. Każdy chętny siódmoklasista mógł zmierzyć się w quizie wiedzy o UK – przygotowanym oczywiście w brytyjskiej szkole.

To były niezapomniane chwile oraz nowe, ciekawe doświadczenia dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że takie lekcje będą dla naszych uczniów ciekawą formą nauki języka i na długo pozostaną w pamięci.

Thank you Nicola.

lon