KOLO KNUROW

Międzynarodowy sukces Tomka i jego kolegów!

Czy pamiętacie, jak pisaliśmy o Tomku Kawalcu, uczniu klasy 7b naszej szkoły?

Informowaliśmy, że w październiku 2019r. Tomek wraz z kolegami z Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie został zakwalifikowany do międzynarodowego konkursu „CanSat 2020” organizowanego przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO, projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej realizowany w Polsce przez Centrum Nauki Kopernik.

Tomek Kawalec wraz z kolegami stanął na najwyższym podium konkursu!!!

Członkowie koła wraz z opiekunem, Panem Donatem Dubielem – pracownikiem naukowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach – zbudowali minisatelitę CanSat „AGO Knurów-1” i w lipcu wygrali konkurs ex aequo ze znacznie starszą drużyną z Krakowa!

Na uwagę zasługuje fakt, że zespół, do którego należy Tomek, był najmłodszym zespołem w całym turnieju!

W zajęciach koła uczestniczą także dwaj uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej, nasi „sąsiedzi”.

W dniu wczorajszym w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Knurowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Ministra Cyfryzacji dla uzdolnionej młodzieży.

Tomku! Gratulujemy!
Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!
Życzymy Tobie, kolegom oraz opiekunowi koła naukowego kolejnych, tak pięknych osiągnięć, a przede wszystkim rozwijania swoich zainteresowań!

Opisany sukces nie jest jedynym osiągnięciem grupy młodych naukowców, bowiem jego członkowie współpracują również przy przygotowywaniu innych zaawansowanych rozwiązań dla sektorów IT, zdrowia czy sektora kosmicznego.

*Zdjęcia pochodzą ze strony Koła Naukowego Informatyki i Elektroniki w Knurowie.