na fb 5

Lekturowe projekty

W październiku, uczniowie klasy 4b realizowali projekt „Lektura w pudełku”, podsumowujący omawianie utworu „Akademia Pana Kleksa”.

Uczniowie, za pomocą niewielkiego pudełka, mogli wyczarować z książki, którą przeczytali, taki świat, jaki sobie wyobrazili. Wszystko, co wymyślili czwartoklasiści, było odzwierciedleniem ich wyobrażeń o lekturowym świecie.

W każdym „skarbcu” można było odnaleźć dziesięć przedmiotów nawiązujących do treści lektury, list do wybranego bohatera oraz streszczenie. Uczniowie z przejęciem opowiadali o swoich pudełkach. Niektóre przedmioty zachwycały, zaskakiwały, były impulsem do zupełnie innego spojrzenia na utwór Brzechwy. Tworzenie „pudełka” stanowiło też okazję do powtórki treści lektury.

Innym projektem było wykonanie makiety przedstawiającej budynek Akademii Pana Kleksa. Uczniowie mogli przenieść się choć na chwilę w niezwykle magiczny świat Adasia Niezgódki i jego szkolnych przyjaciół, tworząc kolorowe, fantazyjne budowle.

Obydwa zadania okazały się przyjemne i pożyteczne!

Poniżej prezentujemy tylko niektóre spośród nadesłanych prac. Po powrocie do szkoły przygotujemy wystawę wszystkich „lekturowych pudełek” oraz makiet, aby uczniowie mogli obejrzeć pomysłowe dzieła swoich koleżanek i kolegów.

p. Małgorzata Bryda

A tutaj mamy kilka prac uczniów: