zachowaj

LAUREACI Zachowaj trzeźwy umysł 2021

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczniów w konkursie literackim  Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie organizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł 2021″.

Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy literackiej, która pokazywałaby szczęśliwą chwilę, dzień lub jak autor pracy wyobraża sobie szczęśliwe życie. Organizatorzy, jak zawsze, liczyli na kreatywność uczniów. Nasi uczniowie ich nie zawiedli!

Pierwsza edycja kampanii „DepresJA?”. porusza problem obniżonego nastroju i depresji wśród dzieci i młodzieży, jako skutku izolacji społecznej wywołanej epidemią COVID-19.

Kampania  „DepresJa?” została przygotowana specjalnie z myślą o wsparciu dzieci i młodzieży oraz ich rodziców w trudnych czasach izolacji społecznej. Tworząc materiały organizatorzy zakładali, że ich przesłanie będzie na tyle uniwersalne, aby móc je wykorzystać również w czasach popandemicznych.

Szczegółowe informacje: https://trzezwyumysl.pl/

Nasi uczniowie, jeszcze w poprzednim roku szkolnym, 2020/2021, w czerwcu, stworzyli pod kierunkiem swoich nauczycieli j. polskiego bardzo interesujące teksty (pisane prozą i wierszowane) dotyczące szczęścia.

Oto praca laureatki NAGRODY GŁÓWNEJ Weroniki Ćwiertni:

Wiele znaczeń

Czym jest szczęście?

Odpowiedzi znajdziemy miliony.

Może willą z basenem

lub kontem pełnym pieniędzy?

Może słońca promykiem w pochmurny dzień,

wyjściem z domu po długiej chorobie,

dobrym wynikiem badań,

samodzielnym przejściem kilku kroków…?

Może domem pełnym rozmów i śmiechu,

wypitą wspólnie gorącą herbatą,

zagranym dobrze utworem,

deserem z bitą śmietaną…?

Może wygranym konkursem,

rozmową z przyjacielem,

planowaną od dawna podróżą,

szumem morza w wakacyjny poranek…?

Może pięknym wspomnieniem,

uściskiem dłoni?

Czym jest szczęście?

Dla każdego czymś innym…

Nagrodzone w konkursie uczennice napisały swoje teksty pod kierunkiem polonistek:

– p. Anny Gomoły:

Zofia Wiszniowska (klasa VIII d);

Ewa Stasikowska (klasa VIII d);

– p. Marzanny Pietruszki-Łój:

Weronika Ćwiertnia (klasa VII a)- laureatka Nagrody Głównej

Alicja Sosna (klasa VI s);

Marzena Dyś ( klasa VII a);

Ada Łacina-Łanowska( klasa VII d );

Magdalena Rozwadowska(absolwentka, w roku szk. 2020/2021 klasa VIII a);

Dzięki kampanii łączymy profilaktykę z edukacją i zabawą.

Gratulujemy nagrodzonym, a w nowym roku szkolnym, który właśnie się rozpoczął, życzymy kolejnych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu, którzy napisali piękne prace o szczęściu, ale tym razem nie zostali laureatami. Nie zrażajcie się, naprawdę warto pisać!

Wszystkich zachęcamy do udziału w konkursach. Pokażcie, Drodzy Uczniowie, że nie dacie się pandemii i tak jak Wasze koleżanki będziecie odkrywać i rozwijać swoje uzdolnienia.

Marzanna Pietruszka-Łój

Alicja Sosna