recytacja

Konkursu Recytatorskiego „MAŁY OKR 2021”

I i II miejsce w eliminacjach miejskich

Konkursu Recytatorskiego„MAŁY OKR 2021”

18 marca br. ogłoszono wyniki eliminacji miejskich Konkursu Recytatorskiego „MAŁY OKR 2021”. W gronie zwycięzców w kategorii Recytacja klasy VII – VIII znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce Zosia Bajsarowicz z klasy VII d

II miejsce Paweł Furtak z klasy VIII d

Tegoroczny konkurs odbył się w formule online. Zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji zarejestrowanej kamerą cyfrową. W repertuarze naszych uczniów znalazły się wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, fragmenty prozy Witolda Gombrowicza                    i Waltera Moersa. Wybór niełatwych do interpretacji tekstów świadczy o dojrzałości                            i wysokich umiejętnościach naszych recytatorów, co potwierdzone zostało werdyktem jury. Dodatkowym wyróżnieniem dla zdobywczyni I miejsca, Zosi Bajsarowicz, jest reprezentowanie miasta Gliwice w Regionalnym Konkursie Recytatorskim „MAŁY OKR 2021” w Katowicach.

Gratulujemy sukcesów!

Oprac. Anna Gomoła