koleda

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wyniki XVII Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „ Hej kolęda, kolęda”

W miesiącu styczniu 2021r odbył się w Szkole Podstawowej nr 28 XVII już Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek „ Hej kolęda, kolęda”.

Mimo panującej, trudnej sytuacji pandemicznej uczestnicy jak co roku nie zawiedli organizatorów. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu solistów, gliwickich szkół i przedszkoli, przygotowując bardzo ciekawe nagrania swoich występów. Prezentacje utworów oceniało profesjonalne jury, które jak co roku miało dużo pracy i problem z wyłonieniem najlepszych artystów.

Niezmiernie nam miło poinformować, iż decyzją szacownego jury:

I miejsce w kategorii solista szkoły podstawowej zajął – Maksymilian Piwko z SP nr3 śpiewający kolędę „Lulajże Jezuniu”

II miejsce w kategorii solista szkoły podstawowej zajęła – Zuzanna Porwoł  ZSP nr5 z pastorałką „ Dzięcięca pastorałka”

III miejsce w kategorii solista szkoły podstawowej – Iga Kopij ZSP nr 2 śpiewająca pastorałkę „Gore gwiazda”.

Ze względu na małą ilość zgłoszonych oddziałów przedszkolnych jury nie wyłoniło zwycięzców, jednak wyróżniło wszystkich małych wykonawców.

Do wszystkich placówek w najbliższych dniach zostaną doręczone nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu.

Dziękujemy za zaangażowanie.

Zapraszamy za rok.