inter

KONKURS – Dzień Bezpiecznego Internetu

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU –  9 luty

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) – obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

Ma na celu przede wszystkim:

• inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie,
  • nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online poprzez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów).

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

OGŁASZAMY  KONKURS NA PRACĘ PLASTYCZNĄ

„Bezpieczny w sieci”

Kategorie konkursowe

1. Klasy 1-3
  2. Klasy 4-6
  3. Klasy 7-8

Po zakończeniu konkursu oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa, w której skład wchodzić będą: dyrektor, nauczyciele, przedstawiciele samorządu szkolnego.

Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych za zajęcie I, II, i III miejsca w każdej kategorii konkursowej oraz przyznanie wyróżnień.

Termin oddawania prac do 20 lutego:
Klasy 1-3 do biblioteki szkolnej
Klasy 4-6 i 7-8 zdjęcie pracy na adres:
j.koziol@zsp14gliwice.pl lub m.budzynska-mordal@zsp14gliwice.pl

Prace należy podpisać: