20230110 100922 scaled

Kolędowanie z Szekspirem…zakończone sukcesem

10 stycznia 2023 roku w Miejskim Domu Kultury w Zabrzu odbył się  Regionalny Konkurs Piosenek Bożonarodzeniowych w języku angielskim. Celem tej rywalizacji było  m.in. wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania  nauką języka angielskiego, rozwijanie umiejętności artystycznych i wokalno – językowych oraz promocja utalentowanych językowo i artystycznie uczniów.

Reprezentantem naszej szkoły  w kategorii solistów klas I-III  został Adam Górzyński z klasy 2s, który zaśpiewał  piosenkę „It’s beginning to look a lot like Christmas”. Utwór ten powstał  w 1951 roku  i do dzisiaj jest jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych standardów  muzyki bożonarodzeniowej.

Swoją  interpretacją i umiejętnościami wokalnymi Adam zachwycił jury konkursu i zajął II miejsce.

W kategorii klas IV-VIII naszą szkołę reprezentowała Lena Szczerbińska  – uczennica klasy 6a. Lena wybrała piosenkę „Rockin’ around the Christmas Tree”. Czystość intonacyjna śpiewu i umiejętności językowe spowodowały, że ona również została dostrzeżona przez jury konkursu i zajęła II miejsce.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych…

tekst i zdjęcia Brygida Kalisz