IX Koncert Charytatywny Wieczór talentów uczniowskich.

26  lutego b.r. z inicjatywy Pani Dyrektor, Grażyny Ewy Wach, zorganizowano IX Koncert Charytatywny pod hasłem „Wieczór Talentów Uczniowskich”.  Tym razem cała szkolna społeczność gromadziła środki pieniężne na rzecz osób niepełnosprawnych, którymi opiekuje się Fundacja TACY SAMI. Dzięki  jej staraniom  idea wyrównywania szans przestała być wyłącznie deklaracją, świadczą o tym m.in. organizowane  dla niepełnosprawnych wyjazdy nurkowe                     i żeglarskie, wyprawy rowerowe, szkolenia zawodowe czy  pomoc niepełnosprawnym matkom               i ojcom w spełnieniu ich marzeń .

Podczas Koncertu, prezes Fundacji TACY SAMI , krótko omówiła działalność Fundacji          i  podziękowała za  zorganizowaną akcję. Następnie utalentowani artystycznie uczniowie naszej szkoły, zaprezentowali swoje umiejętności w kategoriach: taniec, śpiew, recytacja, gra na instrumencie, pokaz sprawności oraz twórczość własna. Atrakcją wieczoru były gościnne występy dzieci z gliwickich szkół i przedszkoli – laureatów Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Obecni na uroczystości goście żywo reagowali na występy młodych artystów, podziwiając ich talent i odwagę sceniczną. Imprezie towarzyszył kiermasz wykonanych własnoręcznie przez dzieci drobiazgów, a biblioteka szkolna zamieniła się tego wieczoru w Koncertową Kawiarenkę, kuszącą zapachem aromatycznej kawy i domowymi wypiekami.

Jesteśmy przekonani, że dzieci i obecni na Koncercie goście bez trudu odczytali przekaz akcji, że warto rozwijać  swoje talenty i dzielić się nimi, pomagając innym.Z pewnością przekazane przez ofiarodawców pieniądze pozwolą spełnić marzenia wielu podopiecznych Fundacji  TACY SAMI.

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom, że zechcieli nam towarzyszyć w tym ważnym wydarzeniu i wesprzeć tegoroczną akcję.

W imieniu
Organizatorów Koncertu