info e1593198679338

Informacje od psychologa i pedagoga

D r o g i  U c z n i u !

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju spowodowała, że szkoła jest zamknięta i obowiązują nas wszystkich inne niż do tej pory zasady życia i nauki. W trosce o Twoje bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim pamiętaj, że jest to czas, w którym powinieneś unikać spotkań z innymi ludźmi (wyłączając wspólnie z Tobą zamieszkujących) oraz nie przebywać w miejscach publicznych – dotyczy to również placów zabaw, parków. Stosuj się do wszelkich odgórnych zaleceń i zawsze przestrzegaj zasad higieny osobistej. Jednak, nawet pomimo przebywania w domu, staraj się systematycznie zdobywać wiedzę, korzystając z materiałów wysyłanych przez nauczycieli, a jeśli masz możliwość rozwijaj też swoje zainteresowania. Każdego dnia wykonuj zlecone zadania, aby uniknąć zaległości po powrocie do szkoły. Wymaga to od Ciebie zaangażowania i dużej motywacji, ale dasz radę! W przypadku pytań, wątpliwości i niepewności jak je wykonać, nie bój się pytać wychowawcy, nauczycieli, kolegów.
W planie swojego dnia koniecznie uwzględnij aktywność fizyczną (ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe, taniec), zadbaj o swoją rozrywkę (oglądaj bajki, filmy, czytaj książki, graj z rodzeństwem w gry planszowe), spędzaj czas ze swoją rodziną. Pamiętaj, że szczere rozmowy redukują stres. Ale przede wszystkim staraj się nie zmieniać dotychczasowych nawyków, wstawaj i kładź się o takiej porze, jak zwykle. Niedługo Wielkanoc, możesz wykorzystać ten czas na przygotowanie kolorowych pisanek, ciekawych ozdób, a może bazując na pomysłach własnych lub zasobach YouTube wykonasz świąteczne zajączki, kurczaczki albo stworzysz własny przepis na prostą potrawę? Pomysłów jest wiele, wierzymy, że uruchomisz swoją kreatywność . Do Twojej dyspozycji pozostają też pedagog szkolny Monika Janiga i psycholog szkolny Grażyna Wróblewska-Olech. Napisz do nas poprzez dziennik (możesz poprosić o pomoc rodziców), jeśli poczujesz, że potrzebujesz pomocy, obecna sytuacja jest dla Ciebie trudna, chciałbyś się podzielić swoimi sposobami na organizację nauki i spędzanie czasu wolnego, czy też po prostu potrzebujesz rozmowy.

Życzymy Ci, Drogi Uczniu, zdrowia i spokoju!

Z pozdrowieniami,

Grażyna Wróblewska-Olech i Monika Janiga