Idea Koncertu Charytatywnego

Koncert Charytatywny to przedsięwzięcie podejmowane w ramach projektu edukacyjno-wychowawczego, realizowane z inicjatywy dyrektora szkoły mgr Grażynę Ewę Wach od roku 2006. Ta coroczna akcja dobroczynna wypracowała już swoją markę, zyskując rekomendację Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach jako przykład dobrej praktyki. Głównym celem akcji jest promocja idei dobroczynności. Jej adresatami są przede wszystkim dzieci potrzebujące pomocy, co sprawia, że cała społeczność uczniowska chętnie angażuje się w działania, zdobywając pierwsze doświadczenia w ramach wolontariatu. Do współpracy zapraszamy rodziców oraz społeczność lokalną, m.in. placówki edukacyjne i kulturalne, fundacje, firmy i prywatnych sponsorów. Finałowy koncert, który odbywa się w konwencji wieczoru talentów uczniowskich, sprzyja promocji osiągnięć i uzdolnień naszych dzieci. Towarzyszą mu aukcje, kiermasze i wystawy z pracami uczniów. Tak zorganizowana akcja wspiera wszechstronny rozwój naszych wychowanków. Uczy przede wszystkim wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, tolerancji i życzliwości, uświadamia, że najdrobniejsza pomoc jest ważna.